ZHODNOTENIE PODUJATIA HLAVNÝM ROZHODCOM – Marián Czina

teplota vody: sobota: 22,4°C nedeľa: 20,2°C
teplota vzduchu: 15-26°C

PROPOZÍCIE
Propozície boli uverejnené dosť neskoro, na stránku STU sa dostali až 17. mája 2018 ale neobsahovali trate máp, ktoré boli uverejnené 2 dni pred pretekmi. Niektoré vypísané trate v detských kategóriach boli odlišné od tratí zo súťažného poriadku STU 2018. V nedeľu štartovali na krátkej trati 90-ti a na dlhej bolo 106 štartujúcich.

2018_propo.tria.karpatskytri

mapy-deti-karpatsky

DEPO
Sobotňajšie depo bolo umiestnené za kancelárie pretekov na ceste po miernej stúpačke. Depo bolo klasické tyčové depo, vykobercované po celej dĺžke, boli umiestnené v ňom aj bedničky. V mieste depa je cesta dosť úzka na to aby sa tu dalo dobre spraviť priechodné depo plus vedľa neho trasu cyklistiky. Keď sa bicykle umiestnili z oboch strán na niektorých miestách nezostalo v strede ani 1m ktorý bol problematický vzhľadom na to že trať cyklistiky a behu mladších a starších žiakov viedla cez depo. Nakoniec to organizátor riešil tak, že počas pretekov a za jednotlivými disciplínami vyberali bicykle a umiestnili ich do náhradného depa, kt. bol situovaný vedľa.
V nedeľu horné depo tiež bolo priechodné, prakticky po odstránení par bicyklov bez problémové. Dolné depo bez problémov. V jednej medzeri sa zmestilo 5 bikov bez problémov.

PLÁVANIE
Tento rok plávanie bolo bez problémové, boje neodplávali.
Sobotu pre detské preteky boje boli uložene od brehu na vzdialenosti 13m, 30m, 62m, 92m.
V nedeľu do trojuholníku, kde od bodu štartu bol bojka na lavo 192m a pravo 218m. kolo meralo 700m.

CYKLISTIKA
60 km cyklistika – 1 okruh s dvomi stúpania priemerne 5% (5km Pezinská baba) a 7,5% (5km cesta na Biely Kríž), cyklistická trať je plne uzatvorená. Organizátor chcel bez draftingu ale nezabezpečil ani motorky ani rozhodcov, takže drafting sa nekontrolovalo. Bez problémov, značenie a zabezpečenie nebezpečných miest dobré.
20 km cyklistika –1 okruh pred Biely Kríž a naspäť - drafting bol povolený. - bez problémov, značenie a zabezpečenie nebezpečných miest dobré.
10 km cyklistika (starší žiaci) – 5 okruhov smer Biely Kríž a naspäť, otočka dole pred dolným depom potom na kríž cez depo. Drafting bol povolený. Problémy vznikli keď niektorý dostali kolo a niekto už dobieha do úzkeho depa a niekto ešte mal isť na bicykli ďalej.
6 km cyklistika (mladší žiaci) – 3 okruhov smer Biely Kríž a naspäťotočka dole pred dolným depom potom na kríž cez depo. Drafting bol povolený. Problémy vznikli keď niektorý dostali kolo a niekto už dobieha do úzkeho depa a niekto ešte mal isť na bicykli ďalej. Boli len dve takže znesiteľné.
4km (nádeje A) – 2 okruhy smer Biely Kríž a naspäť, otočka pred príjazdom do depa - treba nechať väčšiu vzdialenosť medzi čiarou a kuželom, lebo sa môžu zraziť. ináč bez problémov.
2km (nádeje B) – 1 okruh smer Biely Kríž a naspäť, bez problémov.
0,6km (nádeje C) – 1 okruh smer Biely Kríž a naspäť, bez problémov.

BEH
Bežecká časť takmer bezproblémová, označenie trate dobrá, zabezpečenie dobré, sprievodné bicykle zabezpečené.

OBČERSTVENIE
V sobotu len v cieli, bez problémov.
V nedeľu počas preteku len na behu, na hrádzi v línii cieľa. Po pretekoch po cieli, voda, iont, banán, melón.

DOPRAVA
Zamedzenie/obmedzenie verejnej dopravy na tratiach bola dobrá. Bez problémov.

DOPRAVNÝ PROSTRIEDOK
Nebolo poskytnuté, ale ani nebolo možnosť ísť na trať počas pretekov.

ZDRAVOTNÁ SLUŽBA
Bola sanitka, plus na quade jazdili keď bolo treba ísť do terénu, lesa...

POLÍCIA
Sobotu nebolo treba, v nedelu došli tesne na začiatok, ale aspoň boli.

FINANČNÉ CENY
Bolo dodržaná avizovaná suma v absolútnom poradí mužov a žien.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA
Výsledková listina bola hneď po dobehnutí posledného pretekára v každom štartu. Meranie zabezpečovali VOS-TPK - sportsofttiming.sk

VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV
Bolo na čas, ako to bolo predbežne uvedené v propozíciách.

CELKOVÉ ZHODNOTENIE HLAVNÉHO ROZHODCU

POZITÍVA / NEGATÍVA

PENALTY
V sobotu bez penalty boxu, len upozorňovanie a náprava u detí.
V nedeľu penalty box na hrádze, cca. 150m za občerstvovať stanicou.
Penalty dostali všetci za jazdu v depe (zabudli sa zastaviť pred čiarou, prešli to min. 2m.)